Asian Price Guide · October 2026

Cheapest Pantry — Asian

2956 products compared

Which Store Is Cheapest for Pantry?

eBest has the lowest average Pantry price this week. (Based on 2956 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
eBest Cheapest $6.23 694 Browse →
Asian Pantry $6.57 693 Browse →
uMall $7.03 997 Browse →
JFC Online $18.20 572 Browse →

Best Pantry Deals Right Now

See all →
Samyang Buldak 2x Hot Chicken Flavour Ramen Cup 70g

Samyang

Samyang Buldak 2x Hot Chicken Flavour Ramen Cup 70g

70g

81% off
$3.99 $21.00
$5.70/ 100g
Shop Asian Pantry
Luhua Black Rice Vinegar 500ml

Luhua Black Rice Vinegar 500ml

500ml

71% off
$1.99 $6.99
$0.40/ 100ml
Shop eBest
[Great Deal Clearance] Fengyan Refined Non-Iodized Table Salt 400g

[Great Deal Clearance] Fengyan Refined Non-Iodized Table Salt 400g

400g

66% off
$0.99 $2.99
$0.25/ 100g
Shop eBest
Tantanxiang Refined Chopped Chili 210g

Tantanxiang Refined Chopped Chili 210g

210g

60% off
$1.99 $4.99
$0.95/ 100g
Shop eBest
Lee Kum Kee Premium Seasoned Soy Sauce - 500ml

Lee Kum Kee

Lee Kum Kee Premium Seasoned Soy Sauce - 500ml

500ml

53% off
$3.89 $8.39
$0.78/ 100ml
Shop uMall
Cup Noodles Curry Seafood Flavor, 101g  >

Cup Noodles Curry Seafood Flavor, 101g >

53% off
$1.99 $4.29
$1.97/ 100g
Shop eBest
Nissin Cup Noodles Rich Pork Bone Flavor, 102g  >

Nissin Cup Noodles Rich Pork Bone Flavor, 102g >

53% off
$1.99 $4.29
$1.95/ 100g
Shop eBest
Three Elephants Brand Rice Stick (Size S) - 375g

Three Elephants

Three Elephants Brand Rice Stick (Size S) - 375g

375g

53% off
$2.69 $5.79
$0.72/ 100g
Shop uMall
Haitian Steamed Fish Soy Sauce 1.75L

Haitian

Haitian Steamed Fish Soy Sauce 1.75L

1.75L

53% off
$6.29 $13.49
$3.59/ 1L
Shop uMall
McCormick Crispy Spicy Coating For Chicken 45g

McCormick Crispy Spicy Coating For Chicken 45g

45g

53% off
$1.99 $4.24
$4.42/ 100g
Shop eBest
Chongming Rice 5kg

Chongming Rice 5kg

5kg

51% off
$22.88 $47.50
$4.58/ 1kg
Shop eBest
Nissin Demae Iccho Black Garlic Oil Tonkotsu Flavour Cup Noodles 72g

Nissin Demae Iccho Black Garlic Oil Tonkotsu Flavour Cup Noodles 72g

72g

50% off
$1.99 $3.99
$2.76/ 100g
Shop eBest
Nissin Demae Iccho Sesame Oil Flavour Cup Noodles 71g

Nissin Demae Iccho Sesame Oil Flavour Cup Noodles 71g

71g

50% off
$1.99 $3.99
$2.80/ 100g
Shop eBest
Shoo Loong Kan Hotpot Base Tomato Flavour 150g

Shoo Loong Kan Hotpot Base Tomato Flavour 150g

150g

50% off
$2.49 $4.99
$1.66/ 100g
Shop eBest
Shiwei Xianpin Crispy Bean Curd Rolls 120g (10 Rolls)

Shiwei Xianpin Crispy Bean Curd Rolls 120g (10 Rolls)

50% off
$2.49 $4.99
$2.08/ 100g
Shop eBest
Yingkeyuan Winter Bamboo Shoots 260g

Yingkeyuan Winter Bamboo Shoots 260g

260g

50% off
$2.49 $4.99
$0.96/ 100g
Shop eBest
Lobo Roast Red Pork Seasoning Mix 100g

Lobo

Lobo Roast Red Pork Seasoning Mix 100g

100g

50% off
$2.99 $5.99
$2.99/ 100g
Shop Asian Pantry
Nissin Demae Iccho Instant Noodle Five Spice Beef Flavour 100g*5

Nissin Demae Iccho Instant Noodle Five Spice Beef Flavour 100g*5

50% off
$4.29 $8.59
$4.29/ 100g
Shop eBest
Yimei Premium Dried Seaweed 40g

Yimei Premium Dried Seaweed 40g

40g

49% off
$4.50 $8.99
$11.25/ 100g
Shop eBest
Qianfen Xishi Chopped Chili Stir-Fried Rice Noodles 280g

Qianfen Xishi Chopped Chili Stir-Fried Rice Noodles 280g

280g

49% off
$3.50 $6.99
$1.25/ 100g
Shop eBest

Browse Other Asian Categories

Fruit & Veg Meat & Seafood Dairy & Eggs Bakery Frozen Snacks Drinks Household

My Basket