Asian Price Guide · October 2026

Cheapest Drinks — Asian

1413 products compared

Which Store Is Cheapest for Drinks?

Asian Pantry has the lowest average Drinks price this week. (Based on 1413 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
Asian Pantry Cheapest $9.75 220 Browse →
eBest $12.29 391 Browse →
uMall $38.61 475 Browse →
JFC Online $53.03 327 Browse →

Best Drinks Deals Right Now

See all →
Pocari Sweat Isotonic Supply Drink Powder (13g * 5sachets)

Pocari Sweat

Pocari Sweat Isotonic Supply Drink Powder (13g * 5sachets)

90g

72% off
$5.00 $18.00
$5.56/ 100g
Shop Asian Pantry
Ge Xian Weng Grosvenor Momordica Herbal Tea 160g

Ge Xian Weng

Ge Xian Weng Grosvenor Momordica Herbal Tea 160g

160g

49% off
$2.50 $4.99
$1.56/ 100g
Shop Asian Pantry
Wangwang Wangzai Milk 245ml

Wangwang Wangzai Milk 245ml

245ml

49% off
$2.29 $4.50
$0.93/ 100ml
Shop eBest
Nittoh Shine Muscat Drink 8P (Instant) 100g

Nittoh

Nittoh Shine Muscat Drink 8P (Instant) 100g

100g

47% off
$5.99 $11.50
$5.99/ 100g
Shop Asian Pantry
Nutri-Slim Dieters' Tea 60g

Nutri-Slim

Nutri-Slim Dieters' Tea 60g

60g

44% off
$8.79 $15.98
$14.65/ 100g
Shop Asian Pantry
Chaokoh Coconut Water with Jelly - 350ml

Chaokoh

Chaokoh Coconut Water with Jelly - 350ml

350ml

44% off
$1.99 $3.59
$0.57/ 100ml
Shop uMall
Caffe Bene Peach Iced Tea 190ml

Caffe Bene Peach Iced Tea 190ml

190ml

44% off
$1.39 $2.50
$0.73/ 100ml
Shop eBest
Nescafe Original 240ml (USE BY: 28/10/2026)

Nescafe

Nescafe Original 240ml (USE BY: 28/10/2026)

260g

43% off
$1.99 $3.50
$0.77/ 100g
Shop Asian Pantry
Dassai Elegantly Tipsy Junmai Daiginjo Sake 11% 720ml

Dassai

Dassai Elegantly Tipsy Junmai Daiginjo Sake 11% 720ml

720ml

42% off
$144.99 $254.29
$20.14/ 100ml
Shop uMall
Genki Forest Green Tea Drink 900ml

Genki Forest Green Tea Drink 900ml

900ml

42% off
$2.29 $3.99
$0.25/ 100ml
Shop eBest
7‑Eleven Premium Instant Black Coffee (Freeze‑Dried) – 9 Sticks, 18g

7-Eleven Premium

7‑Eleven Premium Instant Black Coffee (Freeze‑Dried) – 9 Sticks, 18g

18g

42% off
$5.39 $9.39
$29.94/ 100g
Shop uMall
Lingtea Lime Drink 500ml

Lingtea Lime Drink 500ml

500ml

42% off
$2.59 $4.50
$0.52/ 100ml
Shop eBest
Suntory Starbucks Caramel Latte 185ml

Suntory Starbucks Caramel Latte 185ml

185ml

42% off
$2.89 $4.99
$1.56/ 100ml
Shop eBest
Jiaduobao Herbal Tea 310ml*24

Jiaduobao Herbal Tea 310ml*24

42% off
$20.99 $36.24
$6.77/ 100ml
Shop eBest
Zhenzhen Sugar Free Lychee Soda 6pc 330ml

Zhenzhen Sugar Free Lychee Soda 6pc 330ml

330ml

41% off
$5.29 $8.99
$1.60/ 100ml
Shop eBest
Wahaha AD Calcium Milk 220ml 4pc

Wahaha AD Calcium Milk 220ml 4pc

40% off
$2.99 $4.99
$1.36/ 100ml
Shop eBest
Japan SUNTORY Suntory small can Starbucks latte coffee 185ml

Japan SUNTORY Suntory small can Starbucks latte coffee 185ml

185ml

40% off
$2.99 $4.99
$1.62/ 100ml
Shop eBest
Nudie Beetroot Carrot Orange Pear Ginger Juice 1L

Nudie Beetroot Carrot Orange Pear Ginger Juice 1L

1L

40% off
$5.99 $9.99
$5.99/ 1L
Shop eBest
OZEKI Junmai Daiginjo Sakura Beauty 720ml

OZEKI

OZEKI Junmai Daiginjo Sakura Beauty 720ml

720ml

40% off
$33.96 $56.60
$4.72/ 100ml
Shop JFC Online
HAKUSHIKA Sake Sparkling 720ml

Hakushika

HAKUSHIKA Sake Sparkling 720ml

720ml

40% off
$27.06 $45.10
$3.76/ 100ml
Shop JFC Online

Browse Other Asian Categories

Fruit & Veg Meat & Seafood Dairy & Eggs Bakery Pantry Frozen Snacks Household

My Basket