Asian Price Guide · October 2026

Cheapest Bakery — Asian

654 products compared

Which Store Is Cheapest for Bakery?

Asian Pantry has the lowest average Bakery price this week. (Based on 654 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
Asian Pantry Cheapest $8.58 16 Browse →
uMall $8.99 311 Browse →
eBest $14.58 327 Browse →

Best Bakery Deals Right Now

See all →
Huaseed Sweet Potato Starch - 300g

Huaseed

Huaseed Sweet Potato Starch - 300g

300g

47% off
$2.69 $5.09
$0.90/ 100g
Shop uMall
Rustic Fork Beef Wellington (1-2 Servings) 400g

Rustic Fork Beef Wellington (1-2 Servings) 400g

400g

44% off
$38.00 $68.50
$9.50/ 100g
Shop eBest
Huaxiaocheng Frozen Oatmeal Steamed Buns 480g (6 Pieces)

Huaxiaocheng

Huaxiaocheng Frozen Oatmeal Steamed Buns 480g (6 Pieces)

480g

43% off
$3.69 $6.49
$0.77/ 100g
Shop uMall
Dingge Private Kitchen Frozen Longjing Tea Smoked Chicken Whole (Frozen, Cold Chain)

Dingge Private Kitchen Frozen Longjing Tea Smoked Chicken Whole (Frozen, Cold Chain)

40% off
$17.99 $29.99
Shop eBest
Fujian Snack Handmade Red Bean Bun

Fujian Snack Handmade Red Bean Bun

39% off
$10.00 $16.50
Shop eBest
Rib Fingers Tomato Soup Beef Brisket Soup Kit 500g

Rib Fingers Tomato Soup Beef Brisket Soup Kit 500g

500g

38% off
$17.60 $28.50
$3.52/ 100g
Shop eBest
Wenhua Char Siu Pork 300g

Wenhua Char Siu Pork 300g

300g

38% off
$24.41 $39.50
$8.14/ 100g
Shop eBest
Lao Fuzhou Seaweed Pork Bun 5pc

Lao Fuzhou Seaweed Pork Bun 5pc

38% off
$13.29 $21.50
Shop eBest
Xiangjiu Steamed Pork Ribs with Millet 400g

Xiangjiu Steamed Pork Ribs with Millet 400g

400g

36% off
$16.80 $26.50
$4.20/ 100g
Shop eBest
Ruyee Frozen Chive Dumplings - 5 Pieces, 350g

Ruyee

Ruyee Frozen Chive Dumplings - 5 Pieces, 350g

350g

35% off
$5.39 $8.39
$1.54/ 100g
Shop uMall
Zilu Pre Fried Pork Balls 300g

Zilu Pre Fried Pork Balls 300g

300g

35% off
$10.00 $15.50
$3.33/ 100g
Shop eBest
Lao Fuzhou Brown Sugar Milk Mantou 5pc 800g

Lao Fuzhou Brown Sugar Milk Mantou 5pc 800g

800g

35% off
$10.00 $15.50
$1.25/ 100g
Shop eBest
Besta Handmade Coconut Latte Lava Buns 300g (6 Pieces) - Frozen Chinese Steamed Dessert Buns

Besta

Besta Handmade Coconut Latte Lava Buns 300g (6 Pieces) - Frozen Chinese Steamed Dessert Buns

300g

35% off
$6.79 $10.49
$2.26/ 100g
Shop uMall
Daliyuan Breakfast Buns, Pack of 10, 400g

Daliyuan

Daliyuan Breakfast Buns, Pack of 10, 400g

400g

35% off
$4.59 $7.09
$1.15/ 100g
Shop uMall
Lejinji Butter-Filled Bread - 320g

Lecker's

Lejinji Butter-Filled Bread - 320g

320g

35% off
$4.79 $7.39
$1.50/ 100g
Shop uMall
[Zilu Shanghai Private Kitchen] Old Shanghai Cabbage Pork Spring Rolls - 6pc Frozen Storage Cold Chain Delivery

[Zilu Shanghai Private Kitchen] Old Shanghai Cabbage Pork Spring Rolls - 6pc Frozen Storage Cold Chain Delivery

35% off
$12.00 $18.50
Shop eBest
Sydney Famous Shiitake Mushroom & Chicken Small Wontons 30 pcs (with secret wonton seasoning packet), cold chain delivery

Sydney Famous Shiitake Mushroom & Chicken Small Wontons 30 pcs (with secret wonton seasoning packet), cold chain delivery

35% off
$12.00 $18.50
Shop eBest
Pangdachu Lamb Leek Shaomai 6pc

Pangdachu Lamb Leek Shaomai 6pc

35% off
$12.00 $18.50
Shop eBest
Pangdachu Lamb Leek Dumplings 12pc

Pangdachu Lamb Leek Dumplings 12pc

35% off
$12.00 $18.50
Shop eBest
Low-Cal Teriyaki Chicken Thigh

Low-Cal Teriyaki Chicken Thigh

34% off
$14.00 $21.50
Shop eBest

Browse Other Asian Categories

Fruit & Veg Meat & Seafood Dairy & Eggs Pantry Frozen Snacks Drinks Household

My Basket