Asian Price Guide · October 2026

Cheapest Meat & Seafood — Asian

557 products compared

Which Store Is Cheapest for Meat & Seafood?

uMall has the lowest average Meat & Seafood price this week. (Based on 557 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
uMall Cheapest $16.51 160 Browse →
eBest $18.98 359 Browse →
JFC Online $32.18 38 Browse →

Best Meat & Seafood Deals Right Now

See all →
Wild Deep SeaRed Emperor Fish Fillets 200g+/Portion, Extremely Fresh, Delicate Garlic Flavour, Tender Texture, Perfect for Steaming, Red Braising, Pan-frying, etc., Cold Chain Delivery, Frozen

Wild Deep SeaRed Emperor Fish Fillets 200g+/Portion, Extremely Fresh, Delicate Garlic Flavour, Tender Texture, Perfect for Steaming, Red Braising, Pan-frying, etc., Cold Chain Delivery, Frozen

62% off
$10.99 $29.50
$5.50/ 100g
Shop eBest
Lao Hankou Satay Chicken Thigh Cubes 500g

Lao Hankou Satay Chicken Thigh Cubes 500g

500g

59% off
$4.80 $11.99
$0.96/ 100g
Shop eBest
Tassal Tasmanian Salmon Portions - 2 Pieces, 360g [Limit 1 PP]

Tassal

Tassal Tasmanian Salmon Portions - 2 Pieces, 360g [Limit 1 PP]

360g

53% off
$11.99 $25.69
$3.33/ 100g
Shop uMall
Hanabi Golden Pomfret 500g

Hanabi

Hanabi Golden Pomfret 500g

500g

51% off
$8.39 $17.19
$1.68/ 100g
Shop uMall
[Quality Choice] New Zealand King Salmon Portion (190g x 3 slices), boneless, with skin, rich in fat, melts in your mouth, suitable for pan-frying/oven baking. Individually vacuum-packed and frozen.

[Quality Choice] New Zealand King Salmon Portion (190g x 3 slices), boneless, with skin, rich in fat, melts in your mouth, suitable for pan-frying/oven baking. Individually vacuum-packed and frozen.

45% off
$43.99 $79.99
$23.15/ 100g
Shop eBest
Lao Han Kou Orleans Chicken Thigh Slices 500g

Lao Han Kou Orleans Chicken Thigh Slices 500g

500g

44% off
$7.49 $13.50
$1.50/ 100g
Shop eBest
Meat Shop Direct Supply Pork Mei Tou Meat 1kg Frozen

Meat Shop Direct Supply Pork Mei Tou Meat 1kg Frozen

43% off
$14.85 $26.50
$14.85/ 1kg
Shop eBest
Gebilaowang Original Tender Beef 180g

Gebilaowang Original Tender Beef 180g

180g

41% off
$5.53 $9.50
$3.07/ 100g
Shop eBest
Beef Flank Beef Navel End Brisket 1kg

Beef Flank Beef Navel End Brisket 1kg

1kg

41% off
$18.99 $32.50
$18.99/ 1kg
Shop eBest
Frozen Angus Grain-Fed Beef Brisket Dice 500g – Export Grade

Umall Fresh

Frozen Angus Grain-Fed Beef Brisket Dice 500g – Export Grade

500g

41% off
$8.39 $14.29
$1.68/ 100g
Shop uMall
Jiutang Australian Wild Abalone Canned 425g

Jiutang Australian Wild Abalone Canned 425g

425g

40% off
$46.80 $78.50
$11.01/ 100g
Shop eBest
TMO Rolled Angus shabu 250g

TMO Rolled Angus shabu 250g

250g

40% off
$6.89 $11.50
$2.76/ 100g
Shop eBest
Yus Fresh Beef Brisket Point 500g/pack

Yus Fresh Beef Brisket Point 500g/pack

40% off
$12.29 $20.50
$2.46/ 100g
Shop eBest
Aussieberk Berkshire Loin Chops Bone In Multiple Sizes Available

Aussieberk Berkshire Loin Chops Bone In Multiple Sizes Available

39% off
$20.26 $33.50
Shop eBest
Cooked Scottish Brown Crab 600g–800g

Cooked Scottish Brown Crab 600g–800g

800g

39% off
$19.99 $32.99
$2.50/ 100g
Shop eBest
Blue Swimmer Crab 1/2 Cut. 16/20 L RC Tunisia

Blue Swimmer Crab 1/2 Cut. 16/20 L RC Tunisia

39% off
$19.99 $32.99
$1.00/ 1L
Shop eBest
Tianfu Beef Tripe Shreds 200g

Tianfu Beef Tripe Shreds 200g

200g

38% off
$4.00 $6.50
$2.00/ 100g
Shop eBest
Australian Wild Caught Greenlip Abalone 1kg

Australian Wild Caught Greenlip Abalone 1kg

1kg

38% off
$72.99 $118.50
$72.99/ 1kg
Shop eBest
Laohankou Frozen Chicken Mid Joint Wings 1kg

Laohankou Frozen Chicken Mid Joint Wings 1kg

1kg

38% off
$14.50 $23.50
$14.50/ 1kg
Shop eBest
Canobolas Certified Cage Eggs 12pc/box 700g

Canobolas Certified Cage Eggs 12pc/box 700g

700g

38% off
$4.89 $7.89
$0.70/ 100g
Shop eBest

Browse Other Asian Categories

Fruit & Veg Dairy & Eggs Bakery Pantry Frozen Snacks Drinks Household

My Basket