Asian Price Guide · October 2026

Cheapest Frozen — Asian

1298 products compared

Which Store Is Cheapest for Frozen?

eBest has the lowest average Frozen price this week. (Based on 1298 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
eBest Cheapest $6.61 342 Browse →
uMall $10.10 468 Browse →
JFC Online $23.62 488 Browse →

Best Frozen Deals Right Now

See all →
Synear Black Sesame Glutinous Rice Balls 10pc 312g

Synear Black Sesame Glutinous Rice Balls 10pc 312g

312g

66% off
$2.49 $7.50
$0.80/ 100g
Shop eBest
Emerald Whole Spotted Babylon Whelks (Frozen) 1kg

Emerald

Emerald Whole Spotted Babylon Whelks (Frozen) 1kg

1kg

55% off
$14.19 $32.19
$14.19/ 1kg
Shop uMall
Si Nian Zero Sugar Rhubarb Rice and Black Sesame Glutinous Rice Balls 400g

Si Nian Zero Sugar Rhubarb Rice and Black Sesame Glutinous Rice Balls 400g

400g

54% off
$2.49 $5.50
$0.62/ 100g
Shop eBest
Synear Black Sesame and Walnut Small Rice Balls 240g/20pc

Synear Black Sesame and Walnut Small Rice Balls 240g/20pc

50% off
$2.99 $5.99
$1.25/ 100g
Shop eBest
Sinian Longjing Tea Tangyuan 15pc 300g

Sinian Longjing Tea Tangyuan 15pc 300g

300g

50% off
$2.99 $5.99
$1.00/ 100g
Shop eBest
Frozen Tart Puff  pastry 19g*24

Frozen Tart Puff pastry 19g*24

48% off
$6.49 $12.49
$34.16/ 100g
Shop eBest
Frozen Pork & Cabbage Dumplings - 1kg

Umall Fresh

Frozen Pork & Cabbage Dumplings - 1kg

1kg

46% off
$9.99 $18.69
$9.99/ 1kg
Shop uMall
Synear Mini Tangyuan Black Pearl Black Sesame 300g Frozen

Synear Mini Tangyuan Black Pearl Black Sesame 300g Frozen

45% off
$3.29 $5.99
$1.10/ 100g
Shop eBest
SinianChinese Dim Sum Hand-pulled Brown Sugar Mantou 300g (4 pc)

SinianChinese Dim Sum Hand-pulled Brown Sugar Mantou 300g (4 pc)

44% off
$5.50 $9.99
$1.83/ 100g
Shop eBest
Fanfanwu Dumpling Wrappers 300g

Fanfanwu Dumpling Wrappers 300g

300g

44% off
$2.49 $4.50
$0.83/ 100g
Shop eBest
Xianmeilai Frozen Hot Pot Pangasius Fillets 200g

Xianmeilai Frozen Hot Pot Pangasius Fillets 200g

200g

44% off
$4.99 $8.99
$2.50/ 100g
Shop eBest
Sinian Hand-Pulled Tianxia Signature Chive and Egg Dumplings 400g (20 pc)

Sinian Hand-Pulled Tianxia Signature Chive and Egg Dumplings 400g (20 pc)

42% off
$3.99 $6.99
$1.00/ 100g
Shop eBest
Sinian Hand-Pulled Tianxia Maitake Mushroom Three Fresh Dumplings 400g (20 pc)

Sinian Hand-Pulled Tianxia Maitake Mushroom Three Fresh Dumplings 400g (20 pc)

42% off
$3.99 $6.99
$1.00/ 100g
Shop eBest
Anjoy frozen breakfast brown sugar mantou buns 510g

Anjoy frozen breakfast brown sugar mantou buns 510g

510g

42% off
$3.99 $6.99
$0.78/ 100g
Shop eBest
Synear Glutinous Millet Peanut Tangyuan 454g (Frozen)

Synear Glutinous Millet Peanut Tangyuan 454g (Frozen)

42% off
$3.99 $6.99
$0.88/ 100g
Shop eBest
Sinian Hand-Pulled Tianxia Zucchini Egg Water Dumplings 400g (20 pc)

Sinian Hand-Pulled Tianxia Zucchini Egg Water Dumplings 400g (20 pc)

42% off
$3.99 $6.99
$1.00/ 100g
Shop eBest
Haifusheng Chaozhou Beef Hotpot Porridge - 40g

Haifusheng

Haifusheng Chaozhou Beef Hotpot Porridge - 40g

40g

42% off
$2.19 $3.79
$5.47/ 100g
Shop uMall
Sinian Spring Onion Pancakes 5PCS 450g

Sinian Spring Onion Pancakes 5PCS 450g

450g

41% off
$4.69 $7.99
$1.04/ 100g
Shop eBest
Happy Family Kitchen Frozen Chive and Pork Dumplings - 15 Pieces

Happy Family Kitchen (Hejiahuan)

Happy Family Kitchen Frozen Chive and Pork Dumplings - 15 Pieces

15 Pieces

41% off
$9.59 $16.29
Shop uMall
Anjin Brown Sugar Steamed Cake 400g Frozen

Anjin Brown Sugar Steamed Cake 400g Frozen

40% off
$3.29 $5.50
$0.82/ 100g
Shop eBest

Browse Other Asian Categories

Fruit & Veg Meat & Seafood Dairy & Eggs Bakery Pantry Snacks Drinks Household

My Basket