Pet Price Guide · October 2026

Cheapest Reptile — Pet

294 products compared

Which Store Is Cheapest for Reptile?

PeekAPaw has the lowest average Reptile price this week. (Based on 294 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
PeekAPaw Cheapest $31.73 20 Browse →
PetStock $37.29 51 Browse →
PetCircle $42.07 294 Browse →

Best Reptile Deals Right Now

See all →
Max Turtle Pellets Gammarus Shrimp

Nutrafin

Max Turtle Pellets Gammarus Shrimp

340g

47% off
PeekAPaw
$22.44
$42.95
$66.00 / kg
Buy
PetCircle
$34.49
 
$80.21 / kg
Buy
Bearded Dragon Food Adult Soft Pellets

Exo Terra

Bearded Dragon Food Adult Soft Pellets

250g

45% off
PetCircle
$29.99
 
$96.74 / kg
Buy
PetStock
$30.94
 
 
Buy
PeekAPaw
$16.86
$30.99
$67.44 / kg
Sold out
Aquatic Turtle Food Adult Floating Pellets

Exo Terra

Aquatic Turtle Food Adult Floating Pellets

250g

45% off
PeekAPaw
$16.37
$29.96
$65.48 / kg
Buy
PetCircle
$27.99
 
$90.29 / kg
Buy
PetBarn
$28.99
 
 
Buy
Aquatic Turtle Food Hatchling Floating Pellets

Exo Terra

Aquatic Turtle Food Hatchling Floating Pellets

300g

40% off
PeekAPaw
$29.83
$49.80
$56.28 / kg
Buy
PetCircle
$26.99
 
$72.95 / kg
Buy
PetBarn
$54.99
 
 
Buy
Infrared Spot Lamp

Urs

Infrared Spot Lamp

40w

25% off
PetCircle
$9.99
 
 
Buy
PeekAPaw
$10.49
$13.99
 
Buy
PetStock
$11.97
 
 
Sold out
Pocket Snake Hook

Urs

Pocket Snake Hook

25% off
PeekAPaw
$15.74
$20.99
 
Buy
PetCircle
$18.99
 
 
Buy
PetStock
$12.00
 
 
Sold out
Lizard Food Adult

Urs

Lizard Food Adult

250g

25% off
PeekAPaw
$13.49
$17.99
$53.96 / kg
Buy
PetCircle
$15.99
 
$55.14 / kg
Buy
PetStock
$22.97
 
$91.88 / kg
Sold out
Lead With Es Fitting

Urs

Lead With Es Fitting

each

25% off
PeekAPaw
$13.49
$17.99
$44.97 / kg
Buy
PetCircle
$15.99
 
$51.58 / kg
Buy
PetStock
$29.99
 
 
Sold out
Basking Spot Globe

Urs

Basking Spot Globe

100w

25% off
PeekAPaw
$13.49
$17.99
 
Buy
PetCircle
$15.99
 
 
Buy
PetStock
$26.89
 
 
Sold out
Floating Turtle Food Pellets

Urs

Floating Turtle Food Pellets

300g

25% off
PetCircle
$16.99
 
$51.48 / kg
Buy
PeekAPaw
$16.49
$21.99
$54.97 / kg
Buy
Outback Max 5 0 Uv Tube For Reptiles

Urs

Outback Max 5 0 Uv Tube For Reptiles

60cm

25% off
PetCircle
$26.49
 
 
Buy
PeekAPaw
$29.99
$39.99
 
Buy
Outback Max 10 0 Uv Tube For Reptiles

Urs

Outback Max 10 0 Uv Tube For Reptiles

60cm

25% off
PetCircle
$29.99
 
 
Buy
PeekAPaw
$32.24
$42.99
 
Buy
Radiant Globe

Urs

Radiant Globe

100w

25% off
PeekAPaw
$31.49
$41.99
 
Buy
PetCircle
$32.99
 
 
Buy
Round Mesh Cover

Urs

Round Mesh Cover

each

25% off
PeekAPaw
$35.99
$47.99
$95.97 / kg
Buy
PetCircle
$41.99
 
 
Buy
Compact Max Globe 10 0

Urs

Compact Max Globe 10 0

13w

25% off
PeekAPaw
$38.99
$51.99
 
Buy
PetCircle
$54.99
 
 
Buy
PetStock
$55.89
 
 
Sold out
Oz White Ceramic

Urs

Oz White Ceramic

150w

25% off
PeekAPaw
$46.49
$61.99
 
Buy
PetCircle
$54.99
 
 
Buy
PetStock
$58.36
 
 
Sold out
Micro Terrarium

Urs

Micro Terrarium

each

25% off
PetCircle
$64.99
 
$16.97 / kg
Buy
PeekAPaw
$81.74
$108.99
$22.09 / kg
Buy
Pee Wee Terrarium

Urs

Pee Wee Terrarium

each

25% off
PetCircle
$99.99
 
$10.77 / kg
Buy
PeekAPaw
$127.49
$169.99
$13.01 / kg
Buy
Lamp N Clamp

Urs

Lamp N Clamp

large

21% off
PeekAPaw
$37.90
$47.99
$47.37 / kg
Buy
PetCircle
$47.99
 
$60.75 / kg
Buy
PetStock
$48.97
 
 
Sold out
Ectotherm Booster Supplement for Reptiles

Vetafarm

Ectotherm Booster Supplement for Reptiles

100ml

20% off
PetCircle
$19.19
$23.99
 
Sold out

Browse Other Pet Categories

Dog Food Dog Treats Dog Health Cat Food Cat Treats Cat Litter Cat Health Bird Fish Small Animals Horse

My Basket