Pet Price Guide · October 2026

Cheapest Cat Food — Pet

792 products compared

Which Store Is Cheapest for Cat Food?

PeekAPaw has the lowest average Cat Food price this week. (Based on 792 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
PeekAPaw Cheapest $42.54 228 Browse →
PetCircle $45.04 792 Browse →
PetStock $49.74 313 Browse →
PetBarn $76.21 65 Browse →

Best Cat Food Deals Right Now

See all →
CORE Kitten Grain Free Turkey and Chicken Dry Cat Food

Wellness

CORE Kitten Grain Free Turkey and Chicken Dry Cat Food

2.2kg

65% off
PetCircle
$62.99
 
$27.27 / kg
Buy
PeekAPaw
$83.99
$239.96
$37.00 / kg
Buy
Chicken & Lamb Feast All Lifestages Freeze Dried Cat Food

Feline Natural

Chicken & Lamb Feast All Lifestages Freeze Dried Cat Food

320g

45% off
PeekAPaw
$26.67
$48.49
$83.34 / kg
Buy
PetCircle
$49.99
 
 
Buy
PetStock
$50.69
 
 
Buy
Indoor Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Indoor Adult Dry Cat Food

4kg

41% off
PeekAPaw
$58.16
$94.25
$14.54 / kg
Buy
PetBarn
$59.00
$99.99
$14.75 / kg
Buy
PetCircle
$62.99
 
$15.51 / kg
Buy
Care Appetite Control Gravy Adult Wet Cat Food Pouches

Royal Canin

Care Appetite Control Gravy Adult Wet Cat Food Pouches

12 x 85g

40% off
PeekAPaw
$26.61
$44.35
$22.86 / kg
Buy
PetCircle
$42.99
 
$36.74 / kg
Buy
PetStock
$42.00
 
 
Buy
Light Weight Care Jelly Adult Wet Cat Food Pouches

Royal Canin

Light Weight Care Jelly Adult Wet Cat Food Pouches

12 x 85g

40% off
PeekAPaw
$26.61
$44.35
$22.86 / kg
Buy
PetBarn
$46.00
$50.99
$30.67 / kg
Buy
PetCircle
$41.99
 
$35.58 / kg
Buy
Light Weight Care Gravy Adult Wet Cat Food Pouches

Royal Canin

Light Weight Care Gravy Adult Wet Cat Food Pouches

12 x 85g

40% off
PeekAPaw
$26.61
$44.35
$22.86 / kg
Buy
PetCircle
$41.99
 
$36.51 / kg
Buy
PetStock
$42.00
 
 
Buy
Hairball Care Jelly Adult Wet Cat Food Pouches

Royal Canin

Hairball Care Jelly Adult Wet Cat Food Pouches

12 x 85g

40% off
PeekAPaw
$26.61
$44.35
$22.86 / kg
Buy
PetCircle
$41.99
 
$35.89 / kg
Buy
PetStock
$42.00
 
 
Buy
Ageing 11+ Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Ageing 11+ Adult Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$34.41
$57.35
$17.20 / kg
Buy
PetStock
$57.35
 
$28.68 / kg
Buy
PetCircle
$59.99
 
$29.55 / kg
Buy
Exigent Aroma Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Exigent Aroma Adult Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$35.12
$58.50
$17.56 / kg
Buy
PetCircle
$47.99
 
$23.52 / kg
Buy
PetStock
$55.97
 
$27.98 / kg
Buy
Mother And Baby Dry Cat Food

Royal Canin

Mother And Baby Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$36.12
$60.20
$18.06 / kg
Buy
PetCircle
$56.99
 
$27.94 / kg
Buy
PetBarn
$57.00
$61.99
$28.50 / kg
Buy
Ragdoll Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Ragdoll Adult Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$37.05
$61.75
$18.52 / kg
Buy
PetCircle
$48.44
$56.99
$23.63 / kg
Buy
PetBarn
$50.00
$69.99
$25.00 / kg
Buy
Persian Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Persian Adult Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$37.05
$61.75
$18.52 / kg
Buy
PetCircle
$50.14
$58.99
$24.70 / kg
Buy
PetBarn
$57.00
$69.99
$28.50 / kg
Buy
Persian Kitten Dry Cat Food

Royal Canin

Persian Kitten Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$37.98
$63.30
$18.99 / kg
Buy
PetStock
$54.52
$57.39
$27.26 / kg
Buy
PetCircle
$55.24
$64.99
$28.62 / kg
Buy
Maine Coon Kitten Dry Cat Food

Royal Canin

Maine Coon Kitten Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$37.98
$63.30
$18.99 / kg
Buy
PetStock
$43.75
$54.69
$21.88 / kg
Buy
PetCircle
$48.59
$53.99
$23.70 / kg
Buy
Hair and Skin Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Hair and Skin Adult Dry Cat Food

2kg

40% off
PeekAPaw
$40.32
$67.20
$20.16 / kg
Buy
PetStock
$63.79
 
$31.89 / kg
Buy
PetCircle
$65.99
 
$32.35 / kg
Buy
Raw Mix-50 Ocean Fish and Chicken Adult Dry Cat Food

Animals Like Us

Raw Mix-50 Ocean Fish and Chicken Adult Dry Cat Food

1.36kg

40% off
PeekAPaw
$53.99
$89.99
$39.70 / kg
Buy
PetCircle
$79.99
 
$58.82 / kg
Buy
Raw Mix-50 Lamb And Chicken Adult Dry Cat Food

Animals Like Us

Raw Mix-50 Lamb And Chicken Adult Dry Cat Food

1.36kg

40% off
PeekAPaw
$53.99
$89.99
$39.70 / kg
Buy
PetCircle
$79.99
 
$58.82 / kg
Buy
Urinary Care Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Urinary Care Adult Dry Cat Food

4kg

40% off
PeekAPaw
$63.75
$106.25
$15.94 / kg
Buy
PetBarn
$72.00
$112.99
$18.00 / kg
Buy
PetCircle
$75.99
 
$18.67 / kg
Buy
Digestive Care Adult Dry Cat Food

Royal Canin

Digestive Care Adult Dry Cat Food

4kg

40% off
PeekAPaw
$63.75
$106.25
$15.94 / kg
Buy
PetBarn
$75.00
$112.99
$18.75 / kg
Buy
PetCircle
$79.99
 
$19.70 / kg
Buy
Adult Australian Barramundi And Freeze Dried Lamb Dry Cat Food

Trilogy

Adult Australian Barramundi And Freeze Dried Lamb Dry Cat Food

5kg

40% off
PeekAPaw
$74.99
$124.99
$15.00 / kg
Buy
PetCircle
$94.39
$117.99
$18.33 / kg
Buy

Browse Other Pet Categories

Dog Food Dog Treats Dog Health Cat Treats Cat Litter Cat Health Bird Fish Small Animals Reptile Horse

My Basket