Pet Price Guide · October 2026

Cheapest Dog Food — Pet

917 products compared

Which Store Is Cheapest for Dog Food?

VetSupply has the lowest average Dog Food price this week. (Based on 917 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
VetSupply Cheapest $31.82 3 Browse →
PetCircle $77.97 917 Browse →
PeekAPaw $93.84 308 Browse →
PetStock $95.54 371 Browse →
PetBarn $102.03 141 Browse →

Best Dog Food Deals Right Now

See all →
Steam & Dried Chicken with Orchard Fruits All Lifestages Dry Dog Food

Ziwi

Steam & Dried Chicken with Orchard Fruits All Lifestages Dry Dog Food

800g

55% off
PetCircle
$51.99
 
$61.16 / kg
Buy
PetStock
$52.98
 
$66.22 / kg
Buy
PeekAPaw
$23.50
$52.99
$27.65 / kg
Sold out
Light Weight Care Loaf Adult Wet Dog Food Pouches

Royal Canin

Light Weight Care Loaf Adult Wet Dog Food Pouches

12 x 85g

39% off
PeekAPaw
$26.56
$44.20
$22.82 / kg
Buy
PetCircle
$41.99
 
$35.89 / kg
Buy
PetStock
$42.00
 
 
Buy
Relax Care Loaf Adult Wet Dog Food Pouch

Royal Canin

Relax Care Loaf Adult Wet Dog Food Pouch

12 x 85g

39% off
PeekAPaw
$26.56
$44.20
$22.82 / kg
Buy
PetCircle
$42.99
 
$37.38 / kg
Buy
PetStock
$42.00
 
 
Buy
Dermacomfort Loaf Adult Wet Dog Food Pouches

Royal Canin

Dermacomfort Loaf Adult Wet Dog Food Pouches

12 x 85g

39% off
PeekAPaw
$26.56
$44.20
$22.82 / kg
Buy
PetCircle
$42.99
 
$36.74 / kg
Buy
PetStock
$42.00
 
 
Buy
Poodle 8 Plus Senior Dry Dog Food

Royal Canin

Poodle 8 Plus Senior Dry Dog Food

1.5kg

39% off
PeekAPaw
$26.86
$44.25
$17.91 / kg
Buy
PetCircle
$41.64
$48.99
$27.76 / kg
Buy
Pomeranian Adult Dog Wet Food

Royal Canin

Pomeranian Adult Dog Wet Food

12 x 85g

39% off
PeekAPaw
$26.88
$44.20
$23.09 / kg
Buy
PetCircle
$38.24
$44.99
$32.97 / kg
Buy
Chihuahua Adult Wet Dog Food Pouches

Royal Canin

Chihuahua Adult Wet Dog Food Pouches

12 x 85g

39% off
PeekAPaw
$26.88
$44.20
$23.09 / kg
Buy
PetBarn
$41.00
$48.99
$27.33 / kg
Buy
PetCircle
$36.54
$42.99
$31.23 / kg
Buy
Poodle Adult Dry Dog Food

Royal Canin

Poodle Adult Dry Dog Food

1.5kg

39% off
PeekAPaw
$26.27
$43.10
$17.51 / kg
Buy
PetCircle
$37.39
$43.99
$24.44 / kg
Buy
PetStock
$40.49
 
$26.99 / kg
Buy
Miniature Schnauzer Puppy Dry Dog Food

Royal Canin

Miniature Schnauzer Puppy Dry Dog Food

1.5kg

38% off
PetCircle
$39.94
$46.99
$25.94 / kg
Buy
PeekAPaw
$26.07
$42.70
$17.38 / kg
Sold out
Cavalier King Charles Puppy Dry Dog Food

Royal Canin

Cavalier King Charles Puppy Dry Dog Food

1.5kg

38% off
PeekAPaw
$26.07
$42.70
$17.38 / kg
Buy
PetCircle
$34.84
$40.99
$22.62 / kg
Buy
PetStock
$40.49
 
$26.99 / kg
Buy
Inspired by Raw Immunity Chicken Puppy Wet Dog Food

Ivory Coat

Inspired by Raw Immunity Chicken Puppy Wet Dog Food

9 x 100g

38% off
PetCircle
$18.69
$21.99
$17.80 / kg
Buy
PetStock
$14.70
$21.00
 
Buy
PeekAPaw
$14.15
$23.04
$13.10 / kg
Sold out
Air Dried Lamb Adult Dry Dog Food

Black Hawk

Air Dried Lamb Adult Dry Dog Food

450g

38% off
PeekAPaw
$27.27
$43.99
$60.60 / kg
Buy
PetStock
$32.99
$43.99
$73.31 / kg
Buy
PetCircle
$40.99
 
$81.98 / kg
Buy
Mini Puppy Wet Dog Food Pouches

Royal Canin

Mini Puppy Wet Dog Food Pouches

12 x 85g

37% off
PeekAPaw
$24.73
$39.80
$21.25 / kg
Buy
PetCircle
$40.99
 
$35.96 / kg
Buy
PetStock
$33.60
$42.00
 
Buy
Mobility Large Breed Chicken Dry Dog Food

Advance

Mobility Large Breed Chicken Dry Dog Food

13kg

37% off
PetBarn
$115.00
$183.99
$7.67 / kg
Buy
PetStock
$139.00
 
$9.27 / kg
Buy
PetCircle
$138.99
 
$10.54 / kg
Buy
Healthy Ageing Large Adult Dry Dog Food Chicken With Rice

Advance

Healthy Ageing Large Adult Dry Dog Food Chicken With Rice

15kg

37% off
PetBarn
$115.00
$183.99
$7.67 / kg
Buy
PetStock
$136.00
 
$9.07 / kg
Buy
PetCircle
$138.99
 
$9.15 / kg
Buy
Healthy Ageing Medium Adult Dry Dog Food Chicken With Rice

Advance

Healthy Ageing Medium Adult Dry Dog Food Chicken With Rice

15kg

37% off
PetBarn
$115.00
$183.99
$7.67 / kg
Buy
PetStock
$124.00
 
$8.27 / kg
Buy
PetCircle
$138.99
 
$9.08 / kg
Buy
Perfect Weight Chicken Small Bites Adult Dry Dog Food

Hills Science Diet

Perfect Weight Chicken Small Bites Adult Dry Dog Food

5.44kg

37% off
PeekAPaw
$81.87
$130.00
$15.05 / kg
Buy
PetCircle
$120.99
 
$22.24 / kg
Buy
PetStock
$128.00
 
$23.53 / kg
Buy
7+ Senior Vitality Dry Dog Food

Hills Science Diet

7+ Senior Vitality Dry Dog Food

5.67kg

36% off
PeekAPaw
$82.25
$130.00
$14.51 / kg
Buy
PetCircle
$105.99
 
$18.47 / kg
Buy
Sensitive Skin & Stomach Chicken Small Bites Adult Dry Dog Food

Hills Science Diet

Sensitive Skin & Stomach Chicken Small Bites Adult Dry Dog Food

6.8kg

36% off
PeekAPaw
$95.27
$150.00
$14.01 / kg
Buy
PetCircle
$136.99
 
$19.82 / kg
Buy
PetBarn
$137.00
$144.99
$20.15 / kg
Buy
Pug Adult Dry Dog Food

Royal Canin

Pug Adult Dry Dog Food

7.5kg

36% off
PeekAPaw
$85.89
$134.65
$11.45 / kg
Buy
PetCircle
$97.74
$114.99
$12.81 / kg
Buy
PetStock
$111.00
 
$14.80 / kg
Sold out

Browse Other Pet Categories

Dog Treats Dog Health Cat Food Cat Treats Cat Litter Cat Health Bird Fish Small Animals Reptile Horse

My Basket