Baby Price Guide · October 2026

Cheapest Formula — Baby

110 products compared

Which Store Is Cheapest for Formula?

Chemist Direct has the lowest average Formula price this week. (Based on 110 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
Chemist Direct Cheapest $28.37 19 Browse →
Priceline $30.97 48 Browse →
Coles $31.04 56 Browse →
Baby Bunting $31.84 9 Browse →
Pharmacy Online $32.74 18 Browse →
Chemist Warehouse $33.56 92 Browse →
Woolworths $35.71 51 Browse →

Best Formula Deals Right Now

See all →
Neutrogena Norwegian Formula Fragrance Free Hand Cream 56g

Neutrogena

Neutrogena Norwegian Formula Fragrance Free Hand Cream 56g

50% off
C.Warehouse
$4.99
$10.00
$8.91 / 100g
Buy
Priceline
$4.99
$9.99
$8.91 / 100g
Buy
Ph.Online
$8.95
 
$15.98 / 100g
Buy
Olay Regenerist Micro Sculpting Cream Fragrance Free 48g New Formula

Olay

Olay Regenerist Micro Sculpting Cream Fragrance Free 48g New Formula

50% off
C.Warehouse
$29.99
$59.99
$62.48 / 100g
Buy
Priceline
$29.99
$59.99
$62.48 / 100g
Buy
Ph.Online
$40.95
 
$81.90 / 100g
Buy
Blackmores Joint Formula Advanced 120 Tablets

Blackmores

Blackmores Joint Formula Advanced 120 Tablets

46% off
C.Warehouse
$47.99
$89.99
$0.40 / Tablet
Buy
Ph.Online
$49.95
 
$0.42 / Tablet
Buy
Priceline
$59.99
 
$0.50 / Tablet
Buy
Cancer Council SPF50 Sensitive Sunscreen 110ml (New Formula)

Cancer Council

Cancer Council SPF50 Sensitive Sunscreen 110ml (New Formula)

43% off
C.Warehouse
$9.39
$16.50
$8.54 / 100mL
Buy
Coles
$15.50
 
$14.09/ 100mL
Buy
Priceline
$16.50
 
$15.00 / 100mL
Buy
Bioglan Active Magnesium PM Deep Sleep Formula 240g

Bioglan

Bioglan Active Magnesium PM Deep Sleep Formula 240g

40% off
Priceline
$28.79
$47.99
$12.00 / 100g
Buy
Ph.Online
$33.50
 
$13.96 / 100g
Buy
C.Warehouse
$34.99
$47.99
$14.58 / 100g
Buy
Sustagen Hospital Formula + Fibre Nutritional Supplement Vanilla Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula + Fibre Nutritional Supplement Vanilla Flavour 840g

31% off
Ph.Online
$30.95
 
$3.68 / 100g
Buy
C.Warehouse
$31.49
$45.99
$3.75 / 100g
Buy
Sustagen Hospital Formula + Fibre Nutritional Supplement Chocolate Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula + Fibre Nutritional Supplement Chocolate Flavour 840g

31% off
Ph.Online
$30.95
 
$3.68 / 100g
Buy
C.Warehouse
$31.49
$45.99
$3.75 / 100g
Buy
Muscle Nation Daily Greens Superfood Formula Mixed Berry Flavour 180g

Muscle Nation

Muscle Nation Daily Greens Superfood Formula Mixed Berry Flavour 180g

180g

30% off
Woolies
$21.00
$30.00
$11.67 / 100G
Buy
Priceline
$29.99
 
$16.66 / 100g
Buy
Nestle NAN SupremePro 3 Premium Toddler Milk Drink Powder From 1 Year 800g

Nestle

Nestle NAN SupremePro 3 Premium Toddler Milk Drink Powder From 1 Year 800g

30% off
Coles
$23.10
$33.00
$2.89/ 100g
Buy
C.Warehouse
$32.49
$32.99
$4.06 / 100g
Buy
NAN SupremePro Premium Toddler Milk Drink 3 800g

NAN

NAN SupremePro Premium Toddler Milk Drink 3 800g

800g

30% off
Coles
$23.10
$33.00
$2.89/ 100g
Buy
Priceline
$28.79
$32.99
$3.60 / 100g
Buy
Woolies
$33.00
 
$4.13 / 100G
Buy
JSHealth Hair + Energy Formula 30 Capsules

JSHEALTH

JSHealth Hair + Energy Formula 30 Capsules

30% off
C.Warehouse
$24.49
$34.99
$0.82 / Capsule
Buy
Priceline
$24.49
$34.99
$0.82 / Capsule
Buy
Ph.Online
$29.95
 
$1.00 / Capsule
Buy
JSHealth Skin + Digestion Formula 60 Tablets

JSHEALTH

JSHealth Skin + Digestion Formula 60 Tablets

30% off
C.Warehouse
$34.99
$49.99
$0.58 / Tablet
Buy
Ph.Online
$41.50
 
$0.69 / Tablet
Buy
Priceline
$49.99
 
$0.83 / Tablet
Buy
JSHealth Hair + Libido Formula 60 Tablets

JSHEALTH

JSHealth Hair + Libido Formula 60 Tablets

30% off
Priceline
$48.99
$69.99
$0.82 / Tablet
Buy
C.Warehouse
$50.99
$59.99
$0.85 / Tablet
Buy
Dr. LeWinn's Private Formula Gentle Cream Cleanser 120mL

Dr. LeWinn's

Dr. LeWinn's Private Formula Gentle Cream Cleanser 120mL

120mL

28% off
Woolies
$13.64
$19.10
$11.37 / 100ML
Buy
Priceline
$25.99
 
$21.66 / 100mL
Buy
Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Strawberry Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Strawberry Flavour 840g

27% off
C.Warehouse
$31.00
$42.99
$3.69 / 100g
Buy
Blackmores Joint Formula 120 Tablets

Blackmores

Blackmores Joint Formula 120 Tablets

27% off
C.Warehouse
$57.99
$79.99
$0.48 / Tablet
Buy
Ph.Online
$35.95
 
$0.60 / Tablet
Buy
Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Coffee Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Coffee Flavour 840g

26% off
Ph.Online
$28.95
 
$3.45 / 100g
Buy
C.Warehouse
$31.99
$42.99
$3.81 / 100g
Buy
Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Neutral Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Neutral Flavour 840g

26% off
Ph.Online
$28.95
 
$3.45 / 100g
Buy
C.Warehouse
$31.99
$42.99
$3.81 / 100g
Buy
Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Vanilla Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Vanilla Flavour 840g

26% off
C.Warehouse
$31.99
$42.99
$3.81 / 100g
Buy
Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Chocolate Flavour 840g

Sustagen

Sustagen Hospital Formula Nutritional Supplement Chocolate Flavour 840g

26% off
C.Warehouse
$31.99
$42.99
$3.81 / 100g
Buy

Browse Other Baby Categories

Nappies & Wipes Baby Food Feeding Baby Care Sleeping

My Basket