Baby Price Guide · October 2026

Cheapest Baby Care — Baby

1183 products compared

Which Store Is Cheapest for Baby Care?

Chemist Direct has the lowest average Baby Care price this week. (Based on 1183 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
Chemist Direct Cheapest $14.33 280 Browse →
Chemist Warehouse $14.48 1093 Browse →
Woolworths $14.76 527 Browse →
Coles $15.14 556 Browse →
Pharmacy Online $16.64 439 Browse →
Priceline $18.18 817 Browse →

Best Baby Care Deals Right Now

See all →
Sukin Signature Facial Moisturiser Pump 250ml

Sukin

Sukin Signature Facial Moisturiser Pump 250ml

63% off
C.Warehouse
$7.99
$22.00
$3.20 / 100mL
Buy
Coles
$7.50
$15.00
$6.00 / 100mL
Buy
Ph.Online
$7.95
$10.95
$6.36 / 100mL
Buy

Sizes differ: Chemist Warehouse 250mL · Pharmacy Online 125mL · Coles 125mL · Woolworths 125mL · ChemistDirect 125mL. Compared per 100mL.

Aveeno Daily Moisturising Vitamin E Body Oil Mist Spray 200ml

Aveeno

Aveeno Daily Moisturising Vitamin E Body Oil Mist Spray 200ml

60% off
Coles
$7.80
$19.50
$3.90/ 100mL
Buy
Priceline
$9.74
$19.49
$4.87 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$11.69
$19.50
$5.84 / 100mL
Buy
Sukin Sensitive Cleansing Lotion 125ml Pump

Sukin

Sukin Sensitive Cleansing Lotion 125ml Pump

58% off
C.Warehouse
$6.99
$17.00
$5.59 / 100mL
Buy
Ph.Online
$8.99
$10.95
$7.19 / 100mL
Buy
Sukin Sensitive Facial Moisturiser 125ml Pump

Sukin

Sukin Sensitive Facial Moisturiser 125ml Pump

58% off
C.Warehouse
$6.99
$17.00
$5.59 / 100mL
Buy
Priceline
$7.00
 
$5.60 / 100mL
Buy
Ph.Online
$8.99
$10.95
$7.19 / 100mL
Buy
Sukin Signature Mattifying Facial Moisturiser 125ml

Sukin

Sukin Signature Mattifying Facial Moisturiser 125ml

57% off
C.Warehouse
$6.99
$16.50
$5.59 / 100mL
Buy
Priceline
$8.00
 
$6.40 / 100mL
Buy
Ph.Online
$8.50
$10.95
$6.80 / 100mL
Buy
Sukin Signature Facial Moisturiser Pump 125ml

Sukin

Sukin Signature Facial Moisturiser Pump 125ml

57% off
C.Warehouse
$6.99
$16.50
$5.59 / 100mL
Buy
Coles
$7.50
$15.00
$6.00/ 100mL
Buy
Ph.Online
$7.95
$10.95
$6.36 / 100mL
Buy
Le Tan SPF 15+ Coconut Sunscreen Lotion 125ml

Le Tan

Le Tan SPF 15+ Coconut Sunscreen Lotion 125ml

53% off
C.Warehouse
$5.99
$12.99
$4.79 / 100mL
Buy
Coles
$10.00
 
$8.00/ 100mL
Buy
Ph.Online
$11.95
 
$9.56 / 100mL
Buy
Le Tan SPF 50+ Coconut Sunscreen Lotion 500ml

Le Tan

Le Tan SPF 50+ Coconut Sunscreen Lotion 500ml

51% off
C.Warehouse
$13.49
$27.99
$2.70 / 100mL
Buy
Coles
$27.00
 
$5.40/ 100mL
Buy
Priceline
$27.99
 
$5.60 / 100mL
Buy
Le Tan SPF 50+ Coconut Sunscreen Lotion 125ml

Le Tan

Le Tan SPF 50+ Coconut Sunscreen Lotion 125ml

51% off
C.Warehouse
$7.49
$15.49
$5.99 / 100mL
Buy
Woolies
$12.55
 
$10.04 / 100ML
Buy
Elizabeth Arden Green Tea Eau de Toilette 100ml & Body Lotion 2 Piece Set

Elizabeth Arden

Elizabeth Arden Green Tea Eau de Toilette 100ml & Body Lotion 2 Piece Set

51% off
Priceline
$22.00
$45.00
$22.00 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$29.99
$46.00
$29.99 / 100mL
Buy
Colab Dry Shampoo Pure Nude 200ml

Colab

Colab Dry Shampoo Pure Nude 200ml

51% off
C.Warehouse
$5.39
$10.99
$2.69 / 100mL
Buy
Ph.Online
$5.99
$9.95
$3.00 / 100mL
Buy
Redwin Sorbolene Moisturiser with Vitamin E 100g

Redwin

Redwin Sorbolene Moisturiser with Vitamin E 100g

50% off
Priceline
$10.99
 
$1.00 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$2.49
$5.00
$2.49 / 100g
Buy
Coles
$3.50
 
$3.50/ 100g
Buy
NIVEA Soft Moisturising Cream 75ml

NIVEA

NIVEA Soft Moisturising Cream 75ml

50% off
C.Warehouse
$3.36
$6.75
$4.48 / 100mL
Buy
Ph.Online
$5.50
 
$7.33 / 100mL
Buy
Priceline
$6.79
 
$9.05 / 100mL
Buy
Thankyou Hand Wash Botanical Geranium Rose & Wood 500ml

Thankyou

Thankyou Hand Wash Botanical Geranium Rose & Wood 500ml

50% off
Woolies
$5.45
$10.95
$1.09 / 100ML
Buy
C.Warehouse
$6.39
$10.95
$1.28 / 100mL
Buy
Coles
$10.95
 
$2.19/ 100mL
Buy
Thankyou Hand Wash Botanical Sweet Orange & Almond 500ml

Thankyou

Thankyou Hand Wash Botanical Sweet Orange & Almond 500ml

50% off
Woolies
$5.45
$10.95
$1.09 / 100ML
Buy
C.Warehouse
$6.39
$10.95
$1.28 / 100mL
Buy
Coles
$10.95
 
$2.19/ 100mL
Buy
Aveeno Daily Moisturising Fragrance Free Body Lotion 71mL

Aveeno

Aveeno Daily Moisturising Fragrance Free Body Lotion 71mL

50% off
Priceline
$2.84
$5.69
$4.00 / 100mL
Buy
Ph.Online
$3.95
 
$5.56 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$4.99
$5.50
$7.03 / 100mL
Buy
Johnson's Baby Shampoo 200mL

Johnson's

Johnson's Baby Shampoo 200mL

50% off
Priceline
$3.24
$6.49
$1.62 / 100mL
Buy
Ph.Online
$5.95
 
$2.98 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$6.39
$6.50
$3.19 / 100mL
Buy
Blistex Lip Conditioning Balm SPF 30 4.25gm Stick

Blistex

Blistex Lip Conditioning Balm SPF 30 4.25gm Stick

50% off
Coles
$3.25
$6.50
$76.47/ 100g
Buy
Ph.Online
$4.50
 
$105.88 / 100g
Buy
Priceline
$4.54
$6.49
$106.82 / 100g
Buy
Blistex Ultra Lip Balm SPF 50+ 4.25gm Stick

Blistex

Blistex Ultra Lip Balm SPF 50+ 4.25gm Stick

50% off
Coles
$3.25
$6.50
$76.47/ 100g
Buy
Ph.Online
$4.50
 
$105.88 / 100g
Buy
Priceline
$4.54
$6.49
$106.82 / 100g
Buy
Blistex Intensive Repair Balm 4.25gm Stick

Blistex

Blistex Intensive Repair Balm 4.25gm Stick

50% off
Priceline
$4.54
$6.49
$106.82 / 100g
Buy
Woolies
$6.50
 
$15.29 / 10G
Buy
Ph.Online
$6.50
 
$152.94 / 100g
Buy

Browse Other Baby Categories

Nappies & Wipes Formula Baby Food Feeding Sleeping

My Basket