Baby Price Guide · October 2026

Cheapest Baby Food — Baby

114 products compared

Which Store Is Cheapest for Baby Food?

Coles has the lowest average Baby Food price this week. (Based on 114 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
Coles Cheapest $7.81 53 Browse →
Baby Bunting $14.55 16 Browse →
Priceline $20.20 19 Browse →
Woolworths $21.01 71 Browse →
Chemist Warehouse $22.10 112 Browse →
Chemist Direct $24.65 16 Browse →
Pharmacy Online $25.24 14 Browse →

Best Baby Food Deals Right Now

See all →
Garnier Fructis Hair Food Hydrating Aloe Vera 3-in-1 Mask Treatment  390ml

Garnier

Garnier Fructis Hair Food Hydrating Aloe Vera 3-in-1 Mask Treatment 390ml

50% off
C.Warehouse
$7.49
$14.99
$1.92 / 100mL
Buy
Priceline
$10.49
$14.99
$2.69 / 100mL
Buy
Coles
$15.00
 
$3.85/ 100mL
Buy
Garnier Fructis Hair Food Repairing Papaya 3-in-1 Mask Treatment for Damaged Hair 390ml

Garnier

Garnier Fructis Hair Food Repairing Papaya 3-in-1 Mask Treatment for Damaged Hair 390ml

50% off
C.Warehouse
$7.49
$14.99
$1.92 / 100mL
Buy
Priceline
$10.49
$14.99
$2.69 / 100mL
Buy
Ph.Online
$14.95
 
$3.83 / 100mL
Buy
Garnier Fructis Hair Food Smoothing Macadamia 3-in-1 Mask Treatment for Dry & Unruly Hair 390ml

Garnier

Garnier Fructis Hair Food Smoothing Macadamia 3-in-1 Mask Treatment for Dry & Unruly Hair 390ml

50% off
C.Warehouse
$7.49
$14.99
$1.92 / 100mL
Buy
Priceline
$10.49
$14.99
$2.69 / 100mL
Buy
Ph.Online
$14.95
 
$3.83 / 100mL
Buy
Garnier Fructis Hair Food Nourishing Banana 3-in-1 Mask Treatment For Dry Hair 390ml

Garnier

Garnier Fructis Hair Food Nourishing Banana 3-in-1 Mask Treatment For Dry Hair 390ml

50% off
C.Warehouse
$7.49
$14.99
$1.92 / 100mL
Buy
Priceline
$10.49
$14.99
$2.69 / 100mL
Buy
Ph.Online
$14.95
 
$3.83 / 100mL
Buy
Garnier Fructis Hairfood Treatment Pineapple 390ml

Garnier

Garnier Fructis Hairfood Treatment Pineapple 390ml

50% off
C.Warehouse
$7.49
$14.99
$1.92 / 100mL
Buy
Priceline
$10.49
$14.99
$2.69 / 100mL
Buy
Coles
$15.00
 
$3.85/ 100mL
Buy
Garnier Fructis Hair Food Watermelon 390ml

Garnier

Garnier Fructis Hair Food Watermelon 390ml

50% off
C.Warehouse
$7.49
$14.99
$1.92 / 100mL
Buy
Priceline
$10.49
$14.99
$2.69 / 100mL
Buy
Coles
$15.00
 
$3.85/ 100mL
Buy
Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Chocolate 465g

Fatblaster

Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Chocolate 465g

42% off
C.Warehouse
$18.99
$27.99
$4.08 / 100g
Buy
Woolies
$28.00
 
$6.02 / 100G
Buy
Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Mocha 465g

Fatblaster

Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Mocha 465g

42% off
C.Warehouse
$18.99
$27.99
$4.08 / 100g
Buy
Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Raspberry 465g

Fatblaster

Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Raspberry 465g

42% off
C.Warehouse
$18.99
$27.99
$4.08 / 100g
Buy
Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Vanilla 465g

Fatblaster

Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Vanilla 465g

42% off
C.Warehouse
$18.99
$27.99
$4.08 / 100g
Buy
Woolies
$28.00
 
$6.02 / 100G
Buy
Guess Bella Vita Eau de Parfum 100ml + 15ml + Body Lotion + Pouch 4 Piece Set

Guess

Guess Bella Vita Eau de Parfum 100ml + 15ml + Body Lotion + Pouch 4 Piece Set

40% off
Priceline
$59.00
$99.00
$59.00 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$69.99
$99.00
$69.99 / 100mL
Buy
Garnier Body Superfood Cocoa + Ceramide 380mL

Garnier

Garnier Body Superfood Cocoa + Ceramide 380mL

380mL

40% off
Priceline
$8.99
$14.99
$2.37 / 100mL
Buy
Coles
$15.00
 
$3.95/ 100mL
Buy
Muscle Nation Custard Protein Vanilla 900g

Muscle Nation

Muscle Nation Custard Protein Vanilla 900g

38% off
Woolies
$24.50
$35.00
$6.12 / 100g
Buy
Priceline
$34.99
 
$8.75 / 100g
Buy
C.Warehouse
$79.99
$105.00
$8.89 / 100g
Buy

Sizes differ: Chemist Warehouse 900g · Priceline 400g · Woolworths 400g · ChemistDirect 400g. Compared per 100g.

Guess Bella Vita Rosa Eau de Toilette 100ml + 15ml + Body Lotion + Pouch 4 Piece Set

Guess

Guess Bella Vita Rosa Eau de Toilette 100ml + 15ml + Body Lotion + Pouch 4 Piece Set

37% off
Priceline
$62.00
$99.00
$62.00 / 100mL
Buy
C.Warehouse
$69.99
$99.00
$69.99 / 100mL
Buy
Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Banana 465g

Fatblaster

Fatblaster Weight Loss Shake Red Pouch Banana 465g

35% off
C.Warehouse
$18.99
$27.99
$4.08 / 100g
Buy
Woolies
$28.00
 
$6.02 / 100G
Buy
Manuka Health Manuka Honey Drops Propolis Pouch 58 Drops 250g

Manuka Health

Manuka Health Manuka Honey Drops Propolis Pouch 58 Drops 250g

34% off
C.Warehouse
$16.99
$25.99
$6.80 / 100g
Buy
Woolies
$17.84
 
$7.14 / 100G
Buy
Little Quacker Rice Biscuits Strawberry Flavour 40g

Little Quacker

Little Quacker Rice Biscuits Strawberry Flavour 40g

32% off
C.Warehouse
$2.20
$3.25
$5.50 / 100g
Buy
Woolies
$2.85
 
$7.13 / 100G
Buy
Muscle Nation Custard Protein Bar Cookies & Cream 60g

Muscle Nation

Muscle Nation Custard Protein Bar Cookies & Cream 60g

30% off
Woolies
$3.15
$4.50
$5.25 / 100G
Buy
C.Warehouse
$3.99
$4.50
$6.65 / 100g
Buy
Muscle Nation Custard Protein Bar Choc Fudge Brownie 60g

Muscle Nation

Muscle Nation Custard Protein Bar Choc Fudge Brownie 60g

30% off
Woolies
$3.15
$4.50
$5.25 / 100G
Buy
C.Warehouse
$3.99
$4.50
$6.65 / 100g
Buy
Muscle Nation Custard Protein Bar White Choc Raspberry 60g

Muscle Nation

Muscle Nation Custard Protein Bar White Choc Raspberry 60g

30% off
Woolies
$3.15
$4.50
$5.25 / 100G
Buy
C.Warehouse
$3.99
$4.50
$6.65 / 100g
Buy
Priceline
$4.50
 
$7.50 / 100g
Buy

Browse Other Baby Categories

Nappies & Wipes Formula Feeding Baby Care Sleeping

My Basket