Chemist Price Guide · October 2026

Cheapest Skincare — Chemist

4600 products compared

Which Store Is Cheapest for Skincare?

Chemist Direct has the lowest average Skincare price this week. (Based on 4600 comparable products; averages reflect different brand/size mixes per store.)

Store Avg Price Products
Chemist Direct Cheapest $16.83 440 Browse →
Woolworths $20.09 555 Browse →
Coles $20.59 597 Browse →
Pharmacy Online $21.49 926 Browse →
Chemist Warehouse $23.10 3038 Browse →
Priceline $25.81 2666 Browse →

Best Skincare Deals Right Now

See all →
Natio Mens Plus Detoxifying Toning Tonic 200ml

Natio

Natio Mens Plus Detoxifying Toning Tonic 200ml

73% off
C.Warehouse
$4.50
$16.95
$2.25 / 100mL
Buy
Banana Boat SPF 50+ Sport Trigger Spray 240ml

Banana Boat

Banana Boat SPF 50+ Sport Trigger Spray 240ml

70% off
C.Warehouse
$7.00
$24.00
$2.92 / 100mL
Buy
Hismile Tinted Lip Balm Hot Cocoa

Hismile

Hismile Tinted Lip Balm Hot Cocoa

70% off
C.Warehouse
$5.00
$17.00
 
Buy
Hismile Tinted Lip Balm Pink Candy

Hismile

Hismile Tinted Lip Balm Pink Candy

70% off
C.Warehouse
$5.00
$17.00
 
Buy
Hismile Lip Balm Watermelon 10g

Hismile

Hismile Lip Balm Watermelon 10g

70% off
C.Warehouse
$4.50
$15.00
$45.00 / 100g
Buy
Hismile Lip Balm Gummy Bear 10g

Hismile

Hismile Lip Balm Gummy Bear 10g

70% off
C.Warehouse
$4.50
$15.00
$45.00 / 100g
Buy
Hismile Lip Balm Barbie Pink Bubblegum 10g

Hismile

Hismile Lip Balm Barbie Pink Bubblegum 10g

70% off
C.Warehouse
$4.50
$15.00
$45.00 / 100g
Buy
Hismile Lip Balm Blue Raspberry 10g

Hismile

Hismile Lip Balm Blue Raspberry 10g

70% off
C.Warehouse
$4.50
$15.00
$45.00 / 100g
Buy
Banana Boat Moisturising Face 75ml

Banana Boat

Banana Boat Moisturising Face 75ml

68% off
C.Warehouse
$5.00
$16.00
$6.67 / 100mL
Buy
Olay Regenerist Miracle Trio Gift Pack

Olay

Olay Regenerist Miracle Trio Gift Pack

68% off
C.Warehouse
$49.99
$159.97
 
Buy
L'Oreal Paris Infallible Brows Volumizing Eyebrow Mascara Transparent

L'Oreal Paris

L'Oreal Paris Infallible Brows Volumizing Eyebrow Mascara Transparent

67% off
C.Warehouse
$7.50
$22.99
 
Buy
Recamier Professional Salon In Finishing Glow Hair Silicone Varnish Illuminator 250ml

Recamier

Recamier Professional Salon In Finishing Glow Hair Silicone Varnish Illuminator 250ml

65% off
C.Warehouse
$37.99
$109.95
$15.20 / 100mL
Buy
Recamier Professional Salon In +Pro Liss Control Serum 125ml

Recamier

Recamier Professional Salon In +Pro Liss Control Serum 125ml

64% off
C.Warehouse
$35.99
$99.95
$28.79 / 100mL
Buy
Sukin Signature Facial Moisturiser Pump 250ml

Sukin

Sukin Signature Facial Moisturiser Pump 250ml

63% off
C.Warehouse
$7.99
$22.00
$3.20 / 100mL
Buy
Coles
$7.50
$15.00
$6.00 / 100mL
Buy
Ph.Online
$7.95
$10.95
$6.36 / 100mL
Buy

Sizes differ: Chemist Warehouse 250mL · Pharmacy Online 125mL · Coles 125mL · Woolworths 125mL · ChemistDirect 125mL. Compared per 100mL.

Sukin Signature Foaming Facial Cleanser Pump 250ml

Sukin

Sukin Signature Foaming Facial Cleanser Pump 250ml

63% off
C.Warehouse
$7.99
$22.00
$3.20 / 100mL
Buy
Ph.Online
$8.50
$10.95
$6.80 / 100mL
Buy
Woolies
$15.00
 
$12.00 / 100mL
Buy

Sizes differ: Chemist Warehouse 250mL · Pharmacy Online 125mL · Woolworths 125mL · ChemistDirect 125mL. Compared per 100mL.

Sukin Signature Hydrating Mist Toner 250ml

Sukin

Sukin Signature Hydrating Mist Toner 250ml

63% off
C.Warehouse
$7.99
$22.00
$3.20 / 100mL
Buy
StriVectin Multi Action Restorative Cream 50ml

StriVectin

StriVectin Multi Action Restorative Cream 50ml

63% off
C.Warehouse
$53.99
$148.00
$107.98 / 100mL
Buy
Elizabeth Arden Good Nights Sleep Restoring Cream 50ml

Elizabeth Arden

Elizabeth Arden Good Nights Sleep Restoring Cream 50ml

63% off
C.Warehouse
$34.99
$95.00
$69.98 / 100mL
Buy
Revlon Beauty Tool Volcanic Stone Facial Roller

Revlon

Revlon Beauty Tool Volcanic Stone Facial Roller

62% off
C.Warehouse
$7.99
$21.00
 
Buy
Priceline
$21.00
 
 
Buy
Sukin Signature Natural Cleansing Oil 125ml

Sukin

Sukin Signature Natural Cleansing Oil 125ml

60% off
C.Warehouse
$7.49
$19.00
$5.99 / 100mL
Buy
Priceline
$9.00
 
$7.20 / 100mL
Buy

Browse Other Chemist Categories

Vitamins & Supplements Medicines Personal Care Hair Care Oral Care Makeup Fragrance Health Food

My Basket